| benga94 a întrebat:

Ce spuneti intre:
http://olx.ro/oferta/skoda-fabia-schimb-sau-vand-ID1TcXZ .html#093354ea39

siii

http://olx.ro/oferta/vand-skoda-fabia-classic-ID2fp4N.ht ml#b68cac7482

La pret e tot pe acolo, ca si aspect ma intereseaza parerea voastra, in primul rind ma intereseaza consumul mi-a spus cineva ca ar avea o fabia sau ca a avut si ca ii lua 10% in oras cu motor 1.4 care sunt si cele 2 de mai sus chiar asa de mult sa manance pe benzina? un 8% in oras ar fi ok dar peste in nici un caz, astept sfaturile celor cunoscatorii, sa ma orientez catre una de mai sus sau mai bine sa caut un opel astra brek 1.7 diezel? Bugetul e pana in 2000 de euro!

3 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Asa alege skoda alba pare mai ingrijita miai cerut parerea acuma alegerea ea a ta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Motorul 1.4 16v e un rateu pe toate planurile:
-nu e fiabil (m-am trezit cu antigel pe evacuare la una)
-consuma mult
-nu are putere deloc
-toate consuma ulei.
2. Fabia albastra arata ca ***. Lipseste grila fata, e condusa de un incepator, are inaltatoare de carat cartofi, folia de pe geamuri nu e omologata (ramai fara talon in trafic sau ramai fara dezaburire cand dai jos folia). Plus ca e urata per ansamblu, cu garda, culoarea, folia si rotile alea.
3. Un Astra fie el si 1.2 benzina, e o alegere mai buna. 1.7 DTI e un motor nu prea puternic, dar econom. Din pacate in 2000e abia iti cumperi o Corsa C 1.0-1.2

| Tw1sTer a răspuns:

Combinat iti ia un 6% dar in oras iti sare lejer de 10% si un opel astra iti poti permite doar pe benzina 1.6 break doar ca este aceeasi problema consuma mult