| imihaistoian a întrebat:

Ce trebuie sa fac dupa ce s a incheiat amiabila? Sun asiguratorul celui care mi a lovit masina? Cum aleg service ul daca eu sunt din rom si asigurarea celuilalt este din bulgaria?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iei legatura cu un agent de asigurari de la societatea la care are RCA individu criminal. Ala face constatarea de pagube si iti da o lista a servisurilor cu care lucreaza ei la care te poti repara si la care ei platesc / accepta facturile. Asta e procedura standard. Daca e treaba cu Bulgarii nu stiu, trebuie sa fie o agentie a firmei si in Romania probabil.