| BogDaNuTzXD a întrebat:

Cine stie un anunt cu un motor care poate fi condus sub 16 ani? deala de copii ( nu chiar de copii, stiti deala de prinde 90, 100, dar mai micut ) cine imi da anunt sau imi zice cum se numeste, ii dau funda!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva. Pentru orice vehicul cu motor varsta minima este de 16 ani si numai dupa absolvirea unei scoli de conducere si obtinerea permisului de conducere de categorie corespunzatoare, de la 16 ani se pot obtine permisele de categoria AM, A1 si B1.

| express11 a răspuns:

O masina cu telecomanda!

| Laura a răspuns:

Se pot conduce multe de la 16 ani, care prind mai mult decat crezi tu si nu sunt deloc mici. Tu invata legislatie, sa conduci si apoi cauta.

| Laura a răspuns:

Acum am vazut ca vrei sub 16. Pe drumuri publice oricum n-ai voie, deci nu mai conteaza sa aiba o anumita capacitate atata timp cat nu mergi pe drum publoc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista niciun vehicul cu motor care poate fi condus de persoane sub 16 ani sau care nu poseda permis de conducere adecvat categoriei

| express11 a răspuns (pentru suntserios):

Ba da. masina cu telecomanda!