| punmulteintrebari a întrebat:

Daca am depasit pe linie continua, si NU am fost oprit de politie, pot primi amenda/suspendare de carnet prin posta?
( am trecut printr-un loc, si cand m-am intors era un MCV chiar in zona unde am facut depasirea)

Răspuns Câştigător
| singuraticul90 a răspuns:

Scuze,dar nu pot raspunde la mesaje, trebuia sa te opreasca si sa iti dea pe loc amenda sau ce voiau ei sa faca. funda?

| punmulteintrebari explică (pentru singuraticul90):

Merci, deci pot sta linistit da?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista procedura de suspendare a permisului prin posta, dar nu prea recurg la aceasta metoda, din mai multe motive (masini pe numele altora, politisti in civil cu misiune care au dreptul la abateri...). Deci, cel mai probabil nu te-au vazut, si nu se va intampla nimic.
Eu am patit sa fac 3 depasiri pe linie continua, pe drum drept, la iesirea din oras, am mers si cu vreo 75 km/h, iar in fata cu vreo 400m era MCV cu fata spre mine si opreau masini... Norocul meu, a fost, probabil, ca erau multe masini in mers, intre mine si ei, si nu m-au vazut pe camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Poate ai avut o zi norocoasa si nu te-au vazut big grin.Nu cred ca iti pot face ceva atata timp cat nu te-a oprit nici la dus, nici la intors.BAFTA happy

| singuraticul90 a răspuns:

Nu,cred ca nu au fost atenti