| ghostrider123 a întrebat:

Daca in caz de un accident cu o alta masina, cel care m-a lovit fara ca eu sa fiu vinovat, nu are cum sa imi plateasca pagubele (presupunand ca e o masina mai scumpa si pagubele duc la 4000-5000 de euro) ce se poate face? Banuiesc ca asigurarea obligatorie nu acopera atat.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix de aia exista RCa sa acopere toate daunele

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In general RCA-ul celui care te loveste cam acopera si toata lumea e impacata. Daca nu te multumesti cu ce iti ofera asigurarea singura solutie e sa-l dai in judecata si sa-i ceri bani in completare.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Asigurarea obligatorie acopera pana la 2 milioane sau chiar 5 de Euro.
Recent am avut un accident unde daunele au fost de 5000 de Euro.
Au platit tot fara comentarii.
Atentie la ce piese se monteaza in service. Originalele sunt mai scumpe si multi pun chestii mai ieftine.

| ghostrider123 explică (pentru TrăieşteClipa):

Inteleg. Mersi mult. Am cum sa verific daca pun piese originale? Sau daca descopar uletrior ca nu sunt originale, pot sa depun plangere sau ceva?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru ghostrider123):

Trebuie s-o duci in reprezentanta si acolo se folosesc doar piese originale.