| MaRRiaN a întrebat:

Daca plec cu masina de la semafor cu scart si ma vede politia, ce-mi face? Incalc vreo regula/lege?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca tie iti place acest lucru nu este nici o problema, in regulamentul de circulatie nu este prevazut vreun paragraf in care sa constitue vreo incalcare a normelor de circulatie. Exista posibilitatea ca in cazul cand esti observat de vreun politist de la circutatie, acesta din exces de zel sa te opreasca si sa-ti faca un control de rutina. Dar, daca esti in ordine iti ia praful de pe toba.

12 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, pai consideri ca e normal sa te bagi in fata la semafor?-ps. ca doar tu esti un om ocupat!, eh scuze, peste scuze!, nu?, cand te vei trezi izbit sau tu pe cineva, atunci sa te vad!?!, stiu ca poate te amuza faza cu plecarii de la semafor, cand trebuie' sa pleci cu scart de pe loc in fractiunea cand s-a facut verde!, ehh gresit trebuie sa pleci cand s-a facut galben/rosu laughinghappy! ps. iti va face cu mâna!-suspendandu-ti permisul de conducere pentru. incalcarea regulei de viteza!, Numai bine, pa!

| AldanaBlue a răspuns:

Chiar nu imi amintesc ceva reguli referitoare la plecatul asta cu scartait de roti, mai imi iese si mie cateodata fara sa vreau... dar cred ca e un motiv bun pentru politie sa te opreasca. Nu de alta, dar vor sa te intrebe de sanatate putin.
Totusi, da-mi voie te rog sa te intreb : faci asta intentionat dintr-un motiv sau e accidental?

| kllass a răspuns:

Poti demara cu cit scirttttt vrei tu.Si daca e masina de politie linga tine. Pentru un scirttt desavirsit tine putin trasa frina de mina pina pleci, ii dai drumul dupa doua secunde dupa ce ai apasat acceleratia.laughing

| cheloo74 a răspuns:

Nu incalci nici o regula de circulatie. Doar cele ale bunului simt. Si sa stii ca doar asa vei fi un cocalar desavarsit. Bafta si cat mai multe discuri de ambreiaj schimbate!

| MaRRiaN explică:

@JeSsYkA: nu incalc nici o regula a vitezei atata timp cat merg legal. Ca sa pleci cu scart nu trebuie sa depasesti viteza legala.
@AldanaBlue: Se mai intampla sa plec si intentionat, din cauza ca ma grabesc sau sunt nervos happy
@cheloo74: mersi de sfat. Daca pleci 1 data, de 2 ori cu scart asta nu inseamna ca esti cocalar, parerea mea.

| clauss a răspuns:

Am plecat de langa o patrula de politie cu scart si eram incepator, dar, nu a facut decat sa se uite urat dupa mine, doar atat

| Nic a răspuns:

Probabil o sa te intrebe cum ai reusit o asa performanta :o

| rhytmiser a răspuns:

Voi cum a-ti luat permisul? Nu ai voie sa bruschezi(scartait, turat si alte minuni) masina in trafic! Se da amenda!

| emoboy a răspuns:

Nimic, am vazut eu in oras oameni cu scartaituri de roti nu mai atunci cand buneau frana. Dar in oras cu tot zgomotul ala nu cred o sa te auda vreunu si printre atate masini nici nu o sa te mai gaseasca. Dar nu asta conteaza mergi linistit cu scartait sau nu ca nu incalci nicio regula.

| bnegative a răspuns:

Din cate am inteles daca pleci cu scart e condus agresiv si din cate stiu eu sunt niste legi si pentru asta, poate ma insel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti primi amenda pentru ca nu dai prioritate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amendaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa