| didoyeneas a întrebat:

Daca scot boxa dintr-un subwoofer de la sistem 5.1(2.1).pot sa o pun pe masina? In locul unei din portiera?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O poti pune in masina oriunde incape si doresti tu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti sa o pui.
Intrebarea e: cum se aude?
Iti spun eu, ca p^la!
Difuzoarele de subwoofer nu se aud deloc bine fara incinta, vibreaza foarte tare, si o sa sune portiera aia ca o roata pe pana, si cu rulmentul spart.
Lasa tiganiile, si cumpara-ti pachet subwoofer+statie auto, daca vrei muzica.

| didoyeneas explică:

Boxele nu trebuie puse neaparat pe usa..sunt si alte locuri. daca te duce capul putin si ai vreo treaba cu masinile.

| Gabor_George_1982 a răspuns:

Nu incape in usa. difera ca model fata de cele de masina. este tiganie.

| didoyeneas explică (pentru Gabor_George_1982):

Ce am intrebat eu, si ce ai raspuns tu!

| Gabor_George_1982 a răspuns (pentru didoyeneas):

Uite, eu am un Golf 5. Mi s-a ars o boxa si am cumparat unele speciale pentru masina. Firma nu conteaza. Din cauza usii, sau a modelului de plastic ce acopera usa, nu am putut sa pun acele boxe pe masina. Ia raspunsul meu ca unul bun intentionat. happy

| andreicristian1007 a răspuns:

Se poate dar trebuie sa ai statie de amplificare cu filtraj, dar cel mai bine cumperi un sobwoofer auto decat sa te risti ca am avut si eu aceeasi problema si mi-a ars statia