| ioniliescu921 a întrebat:

Dati-mi exemplu de masini cu consum maxim 7 %,de preferinta bmw, wolswagen sa nu fie gen alfa romeo sau opel

8 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cele cu motoare diese, pana in 1600cm cubi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Polo, golful

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Maxim 7% ce? Benzina? In ce regim?
BMW sub 7%? Poate un hibrid ceva.
"Wolswagen" sub 7%, cred ca te refereai la ulei. Stai linistit, nu consuma chiar asa de mult ulei.
Fraierii aia cu Alfa Romeo sau Opel o sa moara de ciuda, ce Pulo, pardon, Polo o sa-ti iei tu... Ala consuma maxim 7%... Extraurban! Am scos consum cu o parodie de aia, mai mare decat cu Octavia mea pe benzina.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,Vw Lupo, Vw Polo si Vw Sirocco(2008-2014)2.0 TDI..cat despre BMW, eu as merge pe un 316 i pana in anul 2000.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Golf 4/passat/bora 1.9 TDI, Bmw 320d/120d, un 1.4 TSI sau 1. 2TSI dar generatia anterioara.Insa nu recomand ca e un carucior Polo, asa se comporta.
wolswagen? Serios? Nu puteai sa cauti pe google? Se scrie Wolzwagăn

| MariusF23 a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

"folsvagăn"

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru MariusF23):

Nu-i chiar asa de usor, stiu si ei ca e ceva cu W big grin

| ioniche35 a răspuns:

Nu cred ca este ce te intereseaza pe tine, dar cu un Renault Symbol 1.5 Diesel am scos un consum de 3.8 de la Piatra Neamt la Bucuresti, si am mersi si cu 140-150. Iar la oras mai mult de 5% nu are cum sa iti ia. La BMW, stiam ca este E36 cu un motor de 1.7 disel foarte bun. Daca vrei neaparat una din marcile enumerate mai sus, vezi ca Golfurile au niste motoare bune.