| anoninus a întrebat:

De ce joaca asa suspensia fata?, ce sa striact mai exact la ea? cat ma costa reparatiile? e greu de reparat? imi puteti da mai multe detalii, multumesc anticipat.

https://www.youtube.com/watch?v=HYZb7ckIZwE&feature=yout u.be

Răspuns Câştigător
| Clantza a răspuns:

Sunt niste bucse deformate care trebuie schimbate pentru eliminarea jocului. Depinde de modelul furcii, reparatia te poate duce pana undeva la 200 de lei (daca nu este o furca de care sa fii atasat prea mult iti propun sa o lasi asa ca n-o sa se rupa de la joc si sa-ti iei alta cand o sa-ti permita bugetul, una special pentru ce vrei sa faci cu bicicleta: dirt/mtb/street/whatever).

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Joaca suspensia sau directia? Suspensia daca e trebuie sa schimbi shock absorber adica amortizoarele.Treb sa verifici si restul de piese ce tine de suspensie si sint destule, nu stiu cum le spun oamenii bucse chestii de genul asta.Fiecare bara piesa din suspensie are o astfel de bucsa, ceva din cauciuc care se uzeaza in timp, deci daca schimbi amortizoarele trebuie sa schimbi si aceste bicse, ori sa schimbi intreaga piesa nu doar bucsa, depinde ce bani ai.Cind te apesi pe masina intr-un colt fata sau spate si sari asa pe ea si dai rumul masina ar trebuie sa nu legene. daca se leagana atunci sint duse amortizoarele.Asa poti verifica. Daca nu ai mai facut-o incearca la o masina cu suspensiile bune, vezi cum face si apoi si la masina ta si apoi vei vedea difernta.

| relian a răspuns:

Scuze acum am vazut ca ai pus un video si este vorba de o bicicleta.