| weonix99 a întrebat:

De la cati ani ai voie cu kartul

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Categoriile de varste de la campionatele de karting incep de la 8-9 ani, daca am retinut bine.
Nu este nici o restrictie din cate stiu eu, oricum kart-urile nu au drept de circulatie pe drumurile publice, ci doar pe circuite amenajate, sau evenimente unde circulatia este inchisa.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand ajungi cu picioarele la pedale, oricum il folosesti doar pe circuite

| danutzu96 a răspuns:

Daca vrei sa il conduci pe circuit o poti face si la 10 ani. Nu ai voie cu el pe strada.