| popescudorinel a întrebat:

De unde pot cumpara folii pentru masina gata omologate?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Gasesti pe net anunturi cu tipi care vand asa ceva. Inainte insa sa iti trimita documentele scanate, omologarea trebuie sa aiba doua stampile, intrucat o data se omologheaza folia, o data montajul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Degeaba iei tu folii omologate, important e sa le monteze un service autorizat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Folii cu omologare gasesti in multe locuri.
Pe www.alfaromtrans.ro sau chiar si in unele supermarketuri/hipermarketuri, la preturi mult mai mici (30 lei un set pentru spate, cu tot cu timbre si omologari).
Problema e ca daca iti cumperi folia cu omologare, trebuie montate intr-un atelier autorizat RAR, ca sa-ti semneze omologarea, altfel nu e valabila.
Te-as sfatui sa mergi direct la atelierele autorizate pentru a monta folie, si sa negociezi cu ei, unii sunt de acord sa-ti vanda doar folia + omologarea stampilata.