| radoy22x3 a întrebat:

Deci am un scuter chinezesc si mi-s-a dus pompa de ulei..ma gandeam sa o anulez de tot.intrbarea mea este daca pot sa o anulez si sa i bag direct amestec in benzina? parerea mea e ca-ar merge.voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Merge desigur, dar o pompa de ulei la o chinezarie costa doar 39 de lei! O nimica toata. Daca vrei sa o anulezi faci amestecul benzina+ulei in raport de 5:1, la 5 litri de benzina pui 100 mililitri de ulei amestec, altfel risti sa gripezi motorul!
http://www.racing-planet.ro/......lli-AC-LC-

| simonsdgdfbn a răspuns:

Da poti sa ii bagi 20-30ml la 1l benzina. dar mai bine iti cumperi o pompa noua ii 30 de lei una noua. Asfalt uscat