| anonim_4396 a întrebat:

E mai bine sa ia sora mea 650 lei pe un tico din 2001 de la un client decat sa ia la fier vechi 250 lei pe ea la cantar findca e prea usoara cu toate ca masina functioneaza la sfert de cheie numai ca nu are itp de un an baterie si cauciucuri in rest bun masina este a surori mele dar tatal nu este de acord sa o dea cu 650 lei el vrea 11 sau 15 mil lei vechi dar eu ma contrazic cu el si ii zic sa o dea pentru ca tico nu este o masina reusita si nu mai cumpara lumea tico pe cale de disparitie deja a murit, voi ce parere aveti sa ii spun tatalui

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un tico se vinde cu peste 2000 ron, dar poate faceti o combinatie cu un tichet rabla ceva. In programul rabla valoreaza 6000ron un tichet

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru suntserios):

Salut nu sora mea vrea bani ca numai lucreaza, masini mai avem

| suntserios a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Tichetul se poate vinde, din cate stiu eu nu mai e nominal

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru suntserios):

Hai sa iti mai zic ceva uite cum e lumea numai vrea tico au sunat-o 3 bisnitari sa ii ofere chiar 100 euro 120 euro anul trecut sa mearga cu ea la un diler auto si sora mea nu a fost de acord cu bani aia cand avea si revizie valabila si baterie iti dai seama, deci suntem impotriva tatalui sa o dam cu 600 650 lei asa cu am mentionat

| suntserios a răspuns (pentru Chiru_Ionut_1979):

Pai cine te pune sa te incurci cu bisnitari? dai tichetul unei persoane care chiar vrea sa isi ia masina. Iti da 1000-1500 ron pe el sau cum mai negociati voi si gata.

uite cu ce preturi se vand tichetele

http://www.rabla.ro/bursa-voucherelor/

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru suntserios):

Am vazut, stiam si noi, dar la noi in judet lumea numai cumpara masini vor sa le cumpere ca de pomana cand dai un anunt cu un tico sau un bmw mai vechiut sti cum e asteapta mult si bine daca gasesti un cumparator astia vor logan peugeot sau renault cat mai nou si pret ieftin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un pret corect, mai ales daca nu se poate circula cu masina, si necesita niste investitii.

| William a răspuns:

650 de lei e destul pentru un Tico.

| Marian_Codrutz_2000 a răspuns:

Pai ce vrei. Tico sunt la pamant.Gata cu ele. Fara itp si alte alea, 650 lei e de ajuns.Sau te apuci si o dezmembrezi si o vinzi pe piese.Asa poti lua probabil mai mult :/

| didiu a răspuns:

650 lei nu e un pret bun acum depinde si de starea caroseriei eu zic ca mai bine i-ati cumpara baterie e cam 150 lei + cauciucuri si ati dato cu 14 15 mil

| GabiPri a răspuns:

Sa stii ca alti il cumpara pentru piese, deci mai bine il vinde.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru GabiPri):

Clientul a vazut masina atat poate sa ofere pentru el nu de piese, nici eu nu sunt de acord cu fierul vechi cat pret de telefon chiar asa ce tara e asta, e masina totusi si nici ca tata daca era de fier vechi o duce la fiare dar trebuie o baterie si o revizie