| anonim_4396 a întrebat:

Hai salut! m-ar interesa sa-mi pun turbina cam cat ar costa manopera si piesele? pe logan din 2000

10 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

1. Nu există Logan din 2000.
2. Motoarele de pe Logan, nu sunt făcute să suporte turbine, iar o modificare făcută de amatori, duce la moartea sigură a motorului.
3. Prețul unei turbine folosite, este undeva la 1000 de lei, iar manopera...nu știu, oricum, nu merită investiția.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru 0rlando):

Motoarele Diesel de pe Logan au toate turbine.

| 0rlando a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da, dar nu poți compara motoarele diesel cu cele pe benzină.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru 0rlando):

El n-a zis nimic de Diesel si benzina, nici nu stie pe ce lume traieste.

| 0rlando a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

În cazul ăsta, să-i simplific puțin problema. Dacă are diesel, s-a rezolvat, că are turbină din fabrică. Dacă are benzină, să-și ia gândul, că distruge motorul.

| ginoeugen23 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Taci ma,...

| paulthegame a răspuns:

Scuze loganul e din 2006

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil cam jumatate din valoarea masinii, investiti care nu ar face decat sa iti omoare motorul intr un final.

si sunt foarte curios cum ai tu logan din 2000 cand el a inceput sa fie fabricat abia in 2004

| blaablaablaaa a răspuns:

Logan din 2000?
Ma rog...
O turbina in medie este 1.000 lei iar manopera 350 lei.