| Dexter03 a întrebat:

Hei, am o intrebare, am si eu un Malaguti F10 si nu imi mai indica bine vitezometrul, adica daca am 60km/h imi arata ca am 30km/h, si imi tremura acul cand merg, va rog, cine ma poate ajuta cum sa il pot face sa mearga cum trebuie?

2 răspunsuri:
| Adminul000 a răspuns:

Da, trebuie reglat du-te la un mecanic sa il regleze, sau daca stii tu, deci trebuie reglat

| costinel1991 a răspuns:

Problema poate fi de la cablu, nu trebuie neaparat sa te duci cu ea la mecanic. Jos in partea stanga la roata din fata se oberva acolo cablul. ori e cablul, ori e cuplajul acela mic care este cablul montat pe el. roata invarte acel cuplaj iar in interior are un mic pinion si acela e aproape dus,, cand prinde cand nu,, asta e toata treaba.
eu am avut scuter si stiu cat de cat big grin