| dany179 a întrebat:

Hey TPU!
Cat ar ajunge taxele pt un ford mustang 2015 cu motor de 5 litri v8 inmatriculat in romania? Vreau un pret orientativ( pretul total daca se poate)

Răspuns Câştigător
| redwood a răspuns:

Undeva intre 2000 si 2150 de euro.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Timbrul de mediu il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF, aici:
https://static.anaf.ro/......_2015.html
La acesta se pot adauga, dupa caz, ITP, RCA, impozitul pana la sfarsitul anului, numerele de circulatie si rovinieta, toate pot fi de cca 4.000 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un mustang v8, chiar mai conteaza taxele?

| kurinkita a răspuns (pentru suntserios):

Pai cum sa nu? Acum isi face calculele ca atunci cand o sa aiba 18 ani si poate va avea permis, daca va trai doar cu paine si pateu si cu apa de ploaie, oare isi va permite un Mustang GT?

| Robi1444 a răspuns (pentru kurinkita):

laughing conteaza ca are Mustang GT