| Den1470 a întrebat:

cum sa curat radiatorul la un tractor UTB 650.Este infundat si nu stiu cum sa il curat, si altul nou sa pun nu am.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa o solutie de 10% soda caustica si apa. ATENTIE! Soda este foarte periculoasa. O torni incet, in apa. Mainile sa le ai cu manusi cat mai rezistente. Sunt la magazinele de metalo-chimice. Sa-ti feresti ochii si fata. Dupa ce s-a topit soda o torni in radiator (sa fie desfacut de la locul lui si infundate gaurile) si-l lasi 1-2 ceasuri. Poti sa-l si misti din cand in cand. Arunci solutia si apoi speli puternic cu un jet de apa.

| Den1470 explică (pentru Salontanul):

Si cum fac solutia?

| Salontanul a răspuns (pentru Den1470):

Nu ti-am scris mai sus? Ce aveti voi tinerii de azi de nu cititi cu atentie?