| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

imi puteti spune si mie cu aproximație cat ar m-ar costa întretinerea anuală cu toate taxele a uni Volkswagen Passat Cc? Avand in vedere ca.motorul e de 2.0 benzina

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde si cate miliarde de kilometri are la bord. Daca il iei nou, e mai ok, dar tot inutil de mult daca nu faci naveta in doi zilnic macar vreo 30 de kilometri.

| DanielGeorgeGD94 explică (pentru KodrutZ):

Pai,masina e din 2011 km are 100 000km

| KodrutZ a răspuns (pentru DanielGeorgeGD94):

Hmmm... cum ziceam. Ce venituri ai? Iti permiti sa iei dintr-un salariu macar un set de gume si sa faci un plin, sau o sa umbli cu 5 litri in rezervor si nu o sa ai la tine nici macar bani de-o amenda? Asigurarile au inceput si alea sa creasca, cum e si normal. Vezi in Italia, de exemplu, cum sta treaba. La noi inca e ridicol de ieftin sa ai o masina dpv al taxelor. Totusi, si veniturile sint de toata jena, de aia mai toti circula cu sh-uri cu j'de mii de probleme tehnice. Uite, ca sa iti faci idee, chiar daca nu e acelasi tip de masina si a avut-o de noua - http://manuel.subredu.name/2015/07/24/200000-de-km/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum arata masina, pe numele cui e inscrisa si cati ani are, cum vrei sa o intretii samd. Sunt prea multe variabile