| anonim_4396 a întrebat:

Honda CBR 125 sau Aprilia RS 125. Argumentati. Daca se poate pro si contra. Multumesc happy

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Honda CBR este mai mica, mai usor de manevrat, dar in acelasi timp este mai urata si are putere mai mica.
Deci aleg Aprilia RS 125, desi nu se poate conduce cu A1.

| AdiFCSB a răspuns (pentru ombladon):

Cum nu se poate cu A1?

| ombladon a răspuns (pentru AdiFCSB):

Are 25 KW, iar ca sa poata fi condusa cu A1 trebuie limitata la 11KW

| LTAA a răspuns:

Daewoo Tico. Nu intri in primul copac.

| AdiFCSB a răspuns (pentru LTAA):

laughing)) Hristos a-nviat!

| LTAA a răspuns (pentru AdiFCSB):

Adevarat ca nu. happy

| Radu921 a răspuns:

Aprilia 125 are cativa cai in plus pentru ca are motor in 2 timpi (au ales 2 T tocmai pentru a castiga ceva cai, 24.8KW si au adaptat un catalizator special care sa faca un motor de 2T acceptat de normele de poluare) dar ramane un motor cu ungerea prin benzina si implicit cu viata de exploatare mai scurta in special daca tragi de un 125 sa fuga, sa dea tot ce poate. Daca vei alege un seconshand s-ar putea sa ai surpriza sa fie uzat, iar daca cumperi una noua o sa te coste un 125 cat una mare, ca e de rasa.
Honda 125 are motor in patru timpi 9.8 KW cu ungerea in baie de ulei si avantajul unei durate de exploatare mai lungi chiar daca o cumperi sh.
Deci concluzia: daca ai destui bani ia-ti Aprilia, dar Honda la mana a doua o sa te tina mai mult decat Aprilia.