| ioniliescu921 a întrebat:

Http://www.autovit.ro/show?id=C35009059
cat consuma extern cat si in oras?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum o conduci, probabil undeva la 7 in afara 9-10 in oras

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La o masina de 14000 de euro, diesel, cu motor de 2l si 170 de cai, e putin cam stupid sa intrebi de consum.

| emoboy a răspuns:

Consumuri declarate:Consumul de combustibil - în oraş (urban) 7.0 l./100 km.
Consumul de combustibil - în afara oraşului (extra-urban) 4.3 l./100 km.
Consumul de combustibil - combinat (mixt) 5.3 l./100 km.In realitate e cu 1l mai multwinking

| RB26DETT a răspuns (pentru emoboy):

Pff, 4.3 %, cine-i fraier sa creada asta? laughing))) 1.6 turbo diesel de 110 cai putere consuma 4.5% in afara si chiar consuma atat, cat scrie in carte! am vazut si 3.5% la un volvo c30 sau v50/s40, ma indoiesc sa consume chiar si 5 in afara, mai ales ca este audi, si audi tt nu este o masina confort ci una sport, iti dai seama cat au ptut sa minta astia de la audi laughing) scoti poate 4.3 daca dai jos roata de rezerva, dai jos alternatorul [da, alternatorul] si mai dai jos multe alte lucruri gen bord, restul scaunelor in afara de cel al soferului, panourile interioare de pe usi si multe altele, acoperi cu banda izolatoare spatiile deschise [unde se termina capota si incepe grila etc... ] poate ca asa, intr-un regim cat mai eco scoti 4.3%, cam asa se fac testele de consum dupa cum scrie un articol de pe promotor.MB este pe primul loc la capitolul consum, ei mint cel mai grav despre consum laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bai meserie, tu iti cumperi masina sport, care mai e si diesel, cu teama de consum?
Daca vrei consum mic, iti cumperi ceva frantuzesc, de capacitate mica, diesel.
TT-ul se vrea masina de lux, e ca si cum te-ai duce la o curva pentru o noapte, si ai intreba-o daca e gospodina.

| MariusF23 a răspuns:

Masina sport cu motor diesel... Bleh...