| ramonatm17 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa imi cumpar masina in vara aceasta. Am carnet de un an de zile dar nu prea am avut parte de masina. Ce masina m-ati sfatui sa imi iau pana in 5000 de euro la mana a doua. sfaturi si daca se poate lincuri cu poze si argumente. multumesc

Răspuns Câştigător
| al3utzu a răspuns:

Eu iti recomand o skoda octavia cu 80. 000km sau un wolkswagen golf 5 cu 100. 000 km.Ambele au un consum foarte rezzonabil(skoda pe benzina si golful pe motorina). Am condus ambele masini si merita banii(in jur de 5000 fiecare). fundita?

10 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca doresti sa-ti cumperi o masina, indicat ar fi sa o cumperi din orasul unde locuiesti si de la cineva cunoscut, nu inainte de a afla din ce cauza o vinde. Este indicat sa mergi la un service unde faci o verificare din toate punctele de vedere, serie motor, serie caruserie, noxe si felul cum arata tablaria [daca nu a fost tamponata ]. Pentru inceput mergi in targurile de masini si vezi cam ce masina ai pute lua cu banii pe care îi ai la dispozitie.

Răspuns utilizator avertizat
| undercover_4494 a răspuns:

Eu as spune ca ti-ar sta bine intr-un BMW e46 din 2000+, motor 1. 6i-1. 8i-2. 2i, adica cel mai bine 1. 8i.

| Sofer a răspuns:

Vw Golf 4 1.9 TDI 110 cp pentru o fata e destul de buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti ei un vw golf(foarte bun si rezistent in timp).
un citroen c4 care este economic si foarte ieftin.
un ford fiesta care este rezistent in timp si este si o masina de oras.

| AleX_4541 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult Masinile sport mai ales Golf sport il ador.
daca esti tanara iti poti lua un golf smeker.cumparati ce masina vrei tu care iti place si sa fie si buna sa nu aiba 20000000 de km ca atunci e laughing)nasphalaughingCare iti place

| Dianitta a răspuns:

Ce masina iti place, asa ziceam si eu ca vreau un telefon si eram sigura ca pe el in vreau, cand am ajuns la magazin mi-am cumparat altuhee hee O sa ajungi si o sa vezi care iti place, si atunci o sa vezi si preturile, si app, sunt masini foarte faine: logan nou, fiat bravo.etc

| gsg9999999 a răspuns:

Ti recomand o toyota celica cu 12 mii kilometri tunata si deoarece este toyota nu se va strica. are 170 HP si 1800 centimetri cubi.

| Dragalashu a răspuns:

As dori sa privesti macar din curiozitate un Volvo S40 an 2000-2003 de preferat diesel daca nu doresti sa participi la liniute(cu toate ca merge si diesel dar e cam greoi). Am masina de mult timp si crede-ma ca nu am avut probleme cu ea.Am un consum de 5. 4 - 5. 6 in orash.Si sa nu uitam e cea mai sigura masina din lume tongue si nici nu te duce mai mult de 4-5000.

| ciceuclaudiu a răspuns:

Este dacia logan costa pana in 5000 mi de euro