| BrielNar a întrebat:

Inca cateva zile si incep scoala auto. Partea grea, alegerea scolii. Sunt destul de pregatit pe parte teoretica si pe parte practica, iar cum trebuie facuta, prefer sa fac ceva ieftin, sa economisesc bani pentru altele. Stiu ca sunt scoli cu promotii, care sunt undeva la 4-6 milioane si cele de 9-10. Vreau sa stiu care este diferenta intre cele doua, am inteles ca cele ieftine, sunt mana in mana cu politistii si se cere banutul big grin.

Răspuns Câştigător
| MiaO a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti intrebi colegii si cunostiintele ce scoala de soferi au ales si daca au fost multumiti. Apoi sa inveti pentru sala si sa exersezi pentru oras, fara sa te intereseze de mizerii din astea. E ca la scoala, daca inveti nici cel mai exigent profesor nu te poate pica.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca mai sunt scoli de soferi care costa doar 400 lei

| BrielNar explică (pentru suntserios):

Garantez ca sunt, insa tocmai de aceea am facut acest post, pentru ca nu stiu cat de credibil este ca pot sa invat ceva cu adevarat si sa pot trece usor de examene pe mana mea. Nu pe banii parintilor. Sunt destul de pregatit teoretic cat si practic, totul ramane sa mai invat la scoala, sa umplu golurile ramase.

| MariusF23 a răspuns:

Eu am facut scoala unde era cel mai ieftin, am luat din prima fara probleme. In final totul depinde de tine, cat de mult iti doresti permisul.

| BrielNar explică (pentru MariusF23):

Unde anume?

| MariusF23 a răspuns (pentru BrielNar):

Am facut la mine in oras, nu sunt din Bucuresti.

| BrielNar explică (pentru MariusF23):

Am inteles.

| GGL a răspuns:

Scoala, in medie costa cam 5 milioane, restul pana la 10(iarasi, in medie) este costul combustibilului. Diferenta este ca unele scoli afiseaza tariful cu combustibil inclus, iar altele nu.

| BrielNar explică (pentru GGL):

Ma indoiesc, sunt scoli cu promotii pe un site de reduceri la sali de fitness, spa, scoli auto etc. Acolo scolile auto sunt 500 lei cu tot cu combustibilul inclus.