| Stoiu_Denisa_1998 a întrebat:

Jicarean_Calin_1960 tot nu si.a revenit atv i-am schimbat si bujia am curatat si am reglat carburatoru degeaba. Acu merge din ce in ce mai prost adica porneste 1min si se opreste si iar dabi reusesc sa.l pornesc dupa un anumit timp, bateria e moarta si incerc sa il pornesc impins si uneori ii se blocheaza si pistonu, cand il ridic pe 2 roti am vrut sa verific daca are carburatoru benzina a curs ulei din motor.
apropo nu pot sa.ti trimit mesaje

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu ai de ales, trebuie sa o iei de la capat, nu se poate altfel! Doar cilindru pistonul si segmentii! Spor la treaba!

8 răspunsuri:
| semyryan a răspuns:

Nu e problema la bujie daca spui ca porneste...s-ar pute sa fie setu' adica camasa, pistonul si segmentii iar daca spui ca a curs ulei din carburator e clar
. Scoate fum?

| Stoiu_Denisa_1998 explică (pentru semyryan):

Eu am schimbat segmenti acum 2 luni si imi scoate fum de cand l.am luat de la reparat dar nu manaca deloc ulei

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Stoiu_Denisa_1998):

Tu acum doua luni i-ai schimbat doar segmentii sau tot setul motor, nu stiu ce sa mai cred, daca nu sunteti sinceri fratilor pe site-ul asta nu facem nicio branza! Schimba-i setul daca acum doua luni i-ai facut doar segmentare! Bafta

| semyryan a răspuns (pentru Stoiu_Denisa_1998):

Nu nu schimbi doar segmenti ci tot setu' nu ai facut nimic cu sgmenti...

| Stoiu_Denisa_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Am schimbat tot motor am bagat in cazatura aia de atv 400lei acu 2 lui si iar s.a farmat imi vine sa ii dau foc. I.am schimbat acu 2 luni segmenti pistonu supapele cu tot cu chiuloasa garnituri bujie toate au fost noi

| Stoiu_Denisa_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mai am schimbat si lantu de distributie cu tot cu role

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Stoiu_Denisa_1998):

Sunt facute prost asta-i adevarul! Chinezarii!

| Stoiu_Denisa_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Asta.i adevarul dar sper sa nu schimb din nou toat motoru

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Stoiu_Denisa_1998):

Nu ai de ales, trebuie sa o iei de la capat, nu se poate altfel! Doar cilindru pistonul si segmentii! Spor la treaba!