| Mitrofan_Viorel_1992 a întrebat:

La 5.000 Euro ce ati alege intre BMW 320 2000-2004, Audi A4 2002-2004, Passat 2005-2006?

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Salut,depinde si ce doresti tu.
Eu unu as alege intre A4 si Passat,ambele fiind mari,comfortabile, puternice si sunt niste masini care au dat dovada de o fiabilitate mare.
Daca vrei masina de familie, care sa o multumeasca pe mami, copii dar si pe tati cand are chef de distractie(ma refer la putere, viteza) passat ar fi cea mai buna alegere. Daca vrei sa iei o masina cu o eleganta un pic dar nu cu mult fata de passat alege a4.
Eu zic ca un 2.0 tdi 170 de cai fie el passat sau a4, ar fi perfect consum mic, cuplu mare, putere mare.
Bafta!

10 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Volvo S60/V70, Doamne cat de mult imi doresc sa am 5000 de euro sa-mi iau unul!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un Astra G 1.6 sau 1.8 de 3000 de euro, si de restul fac ceva util.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Prima data cand suntem de acord!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nimic. La 5000 de euro imi iau masina din 2008-2009, nu un fier mai vechi de 10 ani.

| MariusF23 a răspuns:

La toate-s scumpe piesele. Deci eu as alege ceva frumos, daca tot avem bani de spart. BMW.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Bmw 320 pentru aspect.A fost o masina bunicica dar se mai gasesc maruntisuri de schimbat ca peste toate trece timpul.Passat-ul ar fi o varianta dar fara 2.0 TDI care sa aiba cod motor BLB.In rest o masina cu bune si cu rele.A4 din acea generatie mi se pare simplu, fad si pentru corporatisti

| ionutunited a răspuns:

Bmw

| ionutunited a răspuns:

Bmw daca vrei sa agati gagici iar audi daca esti om de afaceri

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru ionutunited):

Nu mai agati cu e46 mare lucru si afaceristii nu mai merg de mult cu A4 B6

| anonim0870 a răspuns:

Pasat sau audi