| CoSoOoop a întrebat:

La ce varsta pot sa lucrez ca sofer de tir?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stiu bine, pentru a avea dreptul sa te inscrii pentru camioane, trebuie sa ai minim 3 ani de experienta de conducere dupa ce ai obtinut cat. B.
Dupa ce ai experienta si cu camioane, poti obtine atestate pentru TIR-uri (intern/international).
Personal, pe cel mai tanar conducator de TIR international l-am intalnit de 27 ani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti lucra dupa varsta de 21 de ani, de la aceasta varsta se poate obtine permisul de conducere de categoria corespunzatoare (de regula categoria CE) si apoi atestatul profesional.

| KateBubble a răspuns:

21 ani

| WathingForLovee a răspuns:

21 de ani poti da de permis.
Aici decizi tu cand vrei sa lucrezi.