| mgtow a întrebat:

Ma inteleg de minune cu seful meu, ieri mi-a zis ca pot face ce ruta vreau in Portugalia - Spania am decis sa fac international dar am atestatul ADR si as vrea sa duc marfa periculoasa, sa mai astept putin pana anul viitor sa-i zic? Faza e ca trebuie sa puna la punct un camion pentru a duce ADR si nu are niciunu pregatit pentru asa ceva

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai un camion pregatit pentru asa ceva nu numai ca te poti trezi cu politia rutiera pe cap in orice tara, dar poti sa si mori. Mai gandeste-te!

| mgtow explică (pentru Salontanul):

Greu nu este sa puna unu cu buton ADR in cabina si niste saci de nisip cu o lopata atat nimic mai mult pentru a merge legal

| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

Nu este atat de usor! Sună la R.A.R. și cere normativele privind agreerea tip A.D.R. Ai nevoie de instalație electrică cu protecție la incendiu, întrerupător de baterii în cabină, girofaruri omologate etc, geanta tip A.D.R., echipament de protectie, etc. Până și taho trebuie să fie agreat A.D.R!

| mgtow explică (pentru Salontanul):

Firma e spaniola si locuiesc in Spania, oricum umbla legal asta nu joaca alba neagra

| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

Atunci, succes!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ce inseamna "MARFA PERICULOASA?"
O ZI BUNA happy

| mgtow explică (pentru caramela):

Lichide inflamabile si materiale cu risc de explozie ridicat, comburente etc.

| caramela a răspuns (pentru mgtow):

Aha...credeam ca te gandesti la altceva laughing
Crezi ca merita sa iti pui viata in pericol pentru un ban in plus? cred ca, castigi suficient de bine sa te poti descurca.