| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Merita sa imi cumpar o motocicleta, luand in considerare ca sunt cam multi tampiti in traficul romania sau mai bine o masina?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru economie de bani si pentru a te descurca usor in trafic:motocicleta.Pentru siguranta, este de preferat masina.

| RB26DETT a răspuns:

Cu masina faci o gramada de lucruri, masina este o unealta sa zic asa, motocicleta este mai mult pentru distractie, imagineaza-ti ca vrei sa te duci intr-o excursie undeva, ce faci cu bagajele? vine ploaia, ce faci? Este preferabil sa ai o masina, dupa care iti iei motocicletawinking daca nu ai nevoie de masina iti poti lua motocicleta dar iti spun ca mult mai bine e sa ai masina!
Siguranta, esti inconjurat de metal, ai centura de siguranta, ai airbaguri!
Pe motocicleta ai costumul [daca-l ai si pe ala ca nu e asa ieftin] si cascawinking alegerea este a ta!
La drumurile noastre poti alege linistit masina!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desi pare, motocicleta nu e economica. Fata de o masina, e mai rapida, si cam atat. Dezavantajele sunt ceva mai mari.
Daca te prinde microbul, nu mai stai pe ganduri, si iti cumperi. E mai mult un moft, o pasiune.
Daca pui in balanta avantajele si dezavantajele masinii vs cele ale motocicletei, masina castiga. Mai bine o masina micuta, decat o motocicleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Donator de organe in devenire

| StefanCosmin a răspuns:

Mda..eu cred ca mai bine ar fi sa iti iei o masina micuta, mai ales daca esti incepator.Si din punct de vedere al sigurantei e de preferat o masina..Parerea mea.

| gedro a răspuns:

Motocicleta ii un hobby, masina o necesitate. deci nu, daca n-ai masina nu merita.