| DaimlerAG a întrebat:

Modelele mercedes 500 si 550 sunt de fapt aceleasi? De exemplu, S 500 si S 550

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, difera motorizarea.
La modelele vechi, acele cifre reprezentau capacitatea motorului. De ex E320 avea motor 3.2, E220 avea 2.2, S320 avea 3.2, S55 avea 5.5.
La modelele mai noi am observat insa ca cifrele nu mai reprezinta capacitatea motorului, cel putin nu la toate.

| BloxxDaButcher a răspuns:

Practic da, teoretic nu! S550 este mult mai usor de condus din cauza suspensiei si directiei imbunatatite.