| Geo110 a întrebat:

Multumesc foarte mult celui care mi-a raspuns la intrebarea antecedenta,insa sunt incepatoare, si as vrea sa stiu unde pot vedea codul motor...eu am un vento 1.8 si vreau sa stiu daca merg piesele de la golf 3 1.8 la vento 1.8

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In certificatul de inmatriculare al masinii, vei gasi o casuta cu codul motorului. La tine probabil e format din trei litere, cum sunt AFT si ALH (dar nu sunt astea).
Piesele de la Golf 3 la Vento merg fara probleme, practic toate sunt la fel, mai putin botul si spatele caroseriei.

2 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Daca ai CIV-ul masinii ( cartea eliberata de catre RAR ) poti verifica acolo codul motorului. Iti apare o casuta acolo unde scrie "Motorul" si de acolo o sa vezi
- codul motorului ( tipul )
- seria
- cati cmc are
-kW/turatia maxima. Bafta!