| Alex94BC a întrebat:

Pareri Pegeot 206 2003-2007, este o masina fiabila? Ce motor este mai avantajos si fiabil? Piesele sunt scumpe? Daca cineva are un Pegeot 206, va rog spuneti-mi parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E o masina fiabila, dar piesele sunt scumpe.
Nu am, dar cunosc proprietari.
Cine si-a luat 206 sau 306 de nou, il are si in prezent, si unii par sa-l tina in continuare. Si nu sunt putini. N-am auzit pe nimeni sa se planga de ele, doar cand ajungi sa schimbi piese mai importante platesti destul de mult.
Am cautat piese pentru un 307, care se fabrica de prin 2005-2006, daca nu ma insel, si in dezmembrari era cam gol...