| Nicoară_Ciprian_1994 a întrebat:

Peste o saptamana am examenul pe traseu, daca il pic trebuie sa repet examenul de sala?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Bravo Ciprian. ma bucur. iti doresc sa fii un bun sofer, cumpatat si cu bun simt in trafic. nebuni care au carnet sunt destui. nu ii urma. mult succes.

14 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, trebuie sa il sustii din nou.

| Nicoară_Ciprian_1994 explică (pentru OldSoul):

Bua ce prostie asta, numai in Romania am auzit asa mizerie, nu-i asa? Astia nu mai stiu cum sa ne ia taxe.

| OldSoul a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Pe o parte ai dreptate pe o parte nu, depinde cum vrei sa o iei, acum ceva timp nu mai era necesar sa dai sala, dar dupa cum am spus, e si o metoda ca in cazul in care ai trecut sala prin noroc chior sa o dai din nou si sa nu ajungi un "pericol public".
Oricum in general e o mare prostie si pierdere de timp cu sala si traseul, mari decalaje intre programari, intrebari care nu sunt tocmai clare, examinatori care nu promoveaza pe nimeni samd.
Asta e Romaniawinking

| suntserios a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Ai idee cum e in alte tari? In Germania te ca, ci pe tine la cate taxe si examene dai. Plus daca nu ma insel la ei repeti scoala cu totul daca pici de 2-3 ori. Asa ca lasa celebra fraza cu "numai in Romania am auzit asa mizerie", ca toti romanii ne cacam pe noi cu vai ce naspa e in Romania cand habar nu aveam de altceva. La fel si cu RCA. Vai ca e scump in Romania pentru tineri, vai ca numai in Romania se intampla asa ceva, cand englezii, italienii, belgienii platesc de le sar capacele la asigurari si nu se plang

| OldSoul a răspuns (pentru suntserios):

La faza cu RCA-ul ai dreptate, dar daca e sa o iei asa compara si salariile noastre cu ale lor.

| gelu1970 a răspuns:

Daca te gandesti deja ca ai posibilitatea sa il pici, probabil ca asa o sa fie.

| Nicoară_Ciprian_1994 explică (pentru gelu1970):

Nu, happy merg cu incredere, dar ma intrebam.

| gelu1970 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

E ok. daca tu ai incredere ca poti sa treci, atunci e cea mai buna optiune. sa ai bafta.

| Nicoară_Ciprian_1994 explică (pentru gelu1970):

Mersi

| Nicoară_Ciprian_1994 explică (pentru gelu1970):

Am fost ADMIS azi dimineata. happy

| gelu1970 a răspuns (pentru Nicoară_Ciprian_1994):

Bravo Ciprian. ma bucur. iti doresc sa fii un bun sofer, cumpatat si cu bun simt in trafic. nebuni care au carnet sunt destui. nu ii urma. mult succes.

| Ellyshoor a răspuns:

Nu te gandii ca o sa il pici. Pe-o alta parte daca o faci.O sa repezi sala.

| xXxXxsixxXxXxX a răspuns:

Da o sa il dai peste 15 zile daca il pici