| Demeister a întrebat:

Poti conduce o masina de la 16 ani fara insotitor de 18 ani?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti conduce doar masinile care se incadreaza la categoria B1 minicar) si dupa obtinerea permisului de aceasta categorie.
Pentru categoria B trebuie sa ai cel putin 18 ani.
Legislatia rutiera actuala nu prevede necesitatea unui insotitor.

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

| Demeister explică (pentru DoarBogdan):

Serios?
Citeste ce scrie pe site-ul acesta:
http://www.16vip.ro/

| DoarBogdan a răspuns (pentru Demeister):

Pai de ce ai mai intrebat?

| GolopențaAdrian a răspuns:

Nu numa de categoria A1

| Aberdeen a răspuns:

Poți să conduci o mașină, în mod legal, doar după ce ai primit permisul de conducere. Pe acesta îl poți lua începând cu împlinirea vârstei de 18 ani. Eu cred că este destul de clar.

| Robi1444 a răspuns:

Nu poti. risti puscarie!

| Demeister explică (pentru Robi1444):

Adica iti trebuie insotitor?

| Robi1444 a răspuns (pentru Demeister):

Nu poti sa conduci in nici un caz. Poate sa fie oricine langa tine. in regulament scrie clar, persoanele doar peste 18 ani au drept la condus!
Deci ai grija.

| Demeister explică (pentru Robi1444):

Serios?
Citeste ce scrie pe site-ul acesta:
http://www.16vip.ro/

| DoarBogdan a răspuns (pentru Demeister):

Iar ai facut-o laughing

| Demeister explică:

Cum adică "trăiesc în România"?

| Juliutzza a răspuns:

Da, sunt unele mașini care merg încet pe electricitate însă costa foarte mult.

| Juliutzza a răspuns:

Cel putin eu asa stiu