| samysilver a întrebat:

Problema la caseta de directie pierde ulei, e la un opel vectra b 2.0d din 1997. pot sa-i pun caseta de directie de la un cielo se potriveste? mersi...

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Daca te pricepi ti-o poti repara singur sau daca ai un prieten cu service, sa-ti dea caseta jos si sa-ti schimbe simeringul. Din pacate nu se potriveste caseta de pe Cielo dar pot sa-ti spun dimensiunile simeringului original 40/20/6,3,pe care nu-l gasesti si-ti recomand dimensiunile 40/20/7 simerig pe care il gasesti mai usor! Sau cumperi caseta asta :este optiunea ta!
http://www.pieseauto.ro/......13569.html

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Numai daca demontezi casetele si le pui una langa alta poti sti, sau daca le afli codurile si cauti in cataloagele de piese.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cu alternatorul n-ai mai raspuns in niciun fel, ti-am spus sa-l pui sus fara probleme! Asa sunteti voi, nu stiti sa socializati!