| Andrei16Cristian a întrebat:

Sal,am si eu un peugeot speedfight 1 si acum cateva zile venem linistit spre casa, avem cam 80km/h,mai eram cu un verisor si dintr-o data s-a oprit motoscuterul,toate luminile la bord, am incercat sa il mai pornesc dar nu a mers, a 2-a zii am umblat la el si am curatat carburatorul si pana in final am constatat ca sunt dusi segmentii deoarece numai avea nici compresie buna, sunteti de acord cu mine? si daca asa este mai vreau sa va int daca iau segmenti de la first bike daca sunt buni si daca pistonul cu cilindrul nu are nimic mai trebuie sa ii cumpar si pe ei?

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Si luminile le-ai mai aprins? daca nu, poate fi bateria, aprinderea electronica...segmentii mai putin.

| Andrei16Cristian explică (pentru express11):

Da le-am aprins si merg

| Andrei16Cristian explică (pentru Andrei16Cristian):

Dar eu vreau sa iau un piston si segmenti de la first bike sunt bune?