| Aurelyan_Hosu_1994 a întrebat:

Sal la toti! Am si eu o intrebare am un scuter cu motor de 70cc mallossi si vroima sa stiu daca pot pune carburator de 28mm pe el. Ar merege sau e prea mare pentru un set de 70cc? Am nevoie de un raspuns urgent va rog...

1 răspuns:
| 13 a răspuns:

Nu stiu cat de multa libertate o sa ai sa ii reglezi amestecul. Dar in speta ar trebui sa mearga si sa ai si un pic mai multa vlaga pentru ca o sa ai o restritie de curgere mai mica a aerului. Incerca si vezi daca iti permite din jiglerul de la carburant/aer. Bafta.