| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

Mi-am pus capota pe fata in folie de carbon negru iar masina este albastra daca ii pun si porpagajul in folie de carbon trebuie sa ma duc la RAR (masina e Logan )! DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu schimbi mai mult de 30% din culoare masinii esti ok

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Teoretic ai voie sa faci elemente de alta culoare, cu conditia ca restul masinii sa fie in culoarea omologata, cel putin in proportie de 70 sau 75% (nu mai retin).
In practica, insa, politistii se leaga si de capote sau cupole de alta culoare, si te trimit la RAR, fortat (cu retinerea certificatului + amenda), sau prieteneste, cu avertisment.

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu trebuie sa mergi la rar atat timp cat masina are minim 70% culoarea trecuta in acte.

| EneCristian a răspuns:

Http://www.fordbdt.ro/la-ce-sa-avem-grija-cand-tunam-masina.html aici ai tot ce ai voie sa modifici si da du-te la RAR fiindca multi politisti o sa ceara acte extra me modificari.