| Burducea_Alex_1996 a întrebat:

vreau sa cumpar eleronul asta http://www.tuningmall.ro/......4624.html. Cum il pun : il lipesc? daca da cu ce? sau cu suruburi? nu apare rugina?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Il prinzi in suruburi, va trebui sa dai gauri pentru prindere, rugina nu ar trebui sa apara atat timp cat talpa eleronului este lipita de tabla masini, dar daca exista ceva spatiu intre ele, iti recomand sa pui putin silicon in jurul surubului.

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Nu vad scopul eleronului pe logan odata ce acesta are tractiune fata si totusi nu-i masina sport... nu are nevoie de downforce in spate, daca-l pui pentru aspect iti spun ca nu se prea potriveste, prima data cand l-am vazut ma asteptam la ceva subaru, mitsubishi... alea da, pe alea mai merge un eleron de asta. incearca daca vrei ceva mai discret, mai mic, asta e prea prea pentru logan :\ la viteza mai mare vei simti cum ti se lasa putin spatele din cauza eleronului ca doar asta este scopul lui! sa apese pe fundul masinii pentru o priza mai buna a anvelopelor pe strada, problema este ca majoritatea masinilor ce au eleron, au si spoiler in fata ce ajuta cu downforce-ul, nu numai in spate am vazut multe masini ultra usoare cu body kit-ul calculat aiurea si cand batea o rafala de vant la viteza incepeau sa decoleze oprindu-se intr-un sfarsit in parapet.
Eu zic sa cauti ceva mai discret, mai mic, sa-l vopsesti dupa culoarea masinii. de fapt faci cum vrei, e alegerea ta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il bati in cuie...
Visezi avioane pe Logan?