| Whitesnake99 a întrebat:

Am auzit ca masinile cu tractiune pe spate sunt mai bune la drifturi. De ce?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Paid nu e logic. Ca sa fuga spatele trebuie propulsat nu tras dupa ele de rotile din fata

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu are rost sa-i explici.

| Whitesnake99 explică (pentru anonim_4396):

In loc sa-ti dai aere si sa faci pe arogantu ai putea raspunde mai intelligent daca tot esti atat de tare la masini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand masina are tractiune pe spate, masina e impinsa, are mai multa putere, de ex. la Bmw, Mercedes si multe altele. Dar la Audi de exemplu, are tractiune pe fata, masina e trasa si nu impinsa, nu are putere ca si tractiunea pe spate. Intelegi acuma?