| Robert_Găman_1993 a întrebat:

Am cam ars putin din plafonul masinii cu tigara... Are cam 1cm suprafata arsa si as dori sa stiu daca se poate remedia treaba asta in vreun fel. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te referi la tapiterie, se poate remedia doar inlocuind materialul. Cel mai simplu e sa cumperi alt plafon, din dezmembrari, si sa-l inlocuiesti.
Daca ai ars lacul/vopseaua, daca nu iese cu polish, cureti usor zona, si cu un penson dai niste grund, apoi cu carioca sau spray, pui cateva puncte de vopsea la culoare, si nu se observa...

2 răspunsuri:
| Serban_Albu_1994 a răspuns:

Unde? Plasticul din interior sau tabla? Daca e doar plasticul da o fuga la dezmembrari si ia altul iar daca e tabla curate bine pana la luciul metallic da cu niste vaselina si apoi niste vopsea. Funda?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Vopseaua nu prinde deloc peste vaselina.
Inaintea vopsirii se degreseaza insistent, cu degresanti speciali sau diluant, ca altfel se ia vopseaua la prima spalare, daca se vopseste peste grasimi.