| qwertyuioppp a întrebat:

Am fost ieri seara cu mașina si a fost un MCV, aveam 130 km/h iar in acea zona era restrictie de 70 km/h, daca nu m-au oprit in acel moment ar putea să-mi trimită acasă amenda? Daca m-ar fi oprit trebuia să-mi i-a si carnetul, in acest caz ma mai poate suspenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca te-a prins radarul poate sa-ti trimita si acasa amenda si sa-ti suspende dreptul de a conduce pe 90 de zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea practica ei treaba asta cu trimisul acasa, daca era ceva te opreau atunci

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti primi amenda acasa, cu ordin de a te prezenta la politie, pentru a preda permisul.
Dar nu prea se intampla, cand te prind cu viteza (chiar si 12km/h peste limita), te opresc.