| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am inceput sa invat pentru Permis categoria B.Am citit cartea cu intrebari si teste dupa am invatat semnele de circulatie (nu le stiu inca perfect mai gresesc cate 1-2 ) dupa aceea am inceput sa fac testele de la capitolul 1 (intrebarile doar din semnele de circulatie ). Dupa ce raspund la toate intrebarile perfect de la capitolul 1 de cateva ori ce ma sfatuiti sa fac?
Adica sa citesc cartea de legislatie de cateva ori dupa aceea sa trec la capitolul 2 etc?
Nu am rabdare sa fac chestionare pe internet deloc ma grabesc si nu citesc toata intrebarea (vreun sfat ceva?).
Am vazut ca ma descurc mai greu la intrebarile care nu au poza sau semne de circulatie...
Astept raspunsuri dau funda!

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Chestionarele sunt indispensabile. Asta pentru ca intrebarile si variantele de raspuns sunt din testarea oficiala. Sigur ca si invatarea teoriei si legislatiei te ajuta, dar esti mereu cu un pas in fata daca faci chestionare. Vei gasi si raspunsuri explicate si vei intelege mai bine teoria. Nu ai de ce te grabi. Cu cat treci prin intrebari iar si iar, cu atat iti vei creste sansa de a putea trece la etapa urmatoare: proba practica.

| iulianr a răspuns:

Fa chestionare. E bine daca citesti legislatia, dar de prea multe ori nu are rost. Mai bine faci chestionare, deoarece te pregatesc mai bine pentru poba propriu-zisa. Si multe site-uri au si explicatii. Acum depinde si de modul in care percepi mai usor informatia. Eu nu m-am bazat pe cititul legislatiei de mai multe ori, deoarece aveam impresia ca raman la acelasi stadiu. Preferam sa fac chestionare si sa vad exact cat fac.

| Robotzzzi explică:

Fac chestionare dar sunt niste termeni care nu-i inteleg in intrebare si o gresesc automat. termenii aceea unde i pot gasi explicati gen (longitudinea drumului, axul drumului) etc.

| Darky142 a răspuns:

Incearca sa faci chestionare pe mine m-a ajutat foarte mult si ai si tu putina rabdare nu te mai grabi happy