| catalin94 a întrebat:

am o dacie 1310 pe care am montat o inchidere centralizata cu telecomanda tip briceag, as dori sa schimb contactul cu unul de vw sau altceva pentru a putea schimba lamela de la telecomanda pe motiv...ca nu se poate pune o lamela de dacie 1310 doarece e scurta, si nu e lata. As putea sa cumpar un alt contact la masina ca sa pot face schimbarea la telecomanda? sau nu se poate?, stie cineva?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea cred ca se poate.
Contactul are incorporat si mecanismul antifurt de blocare a volanului, nu poti pune alt tip de contact, ca nu incape in locas/nu se potriveste cu axul volanului.
Eu zic sa cauti o solutie pentru modificarea cheii, eventual un meserias (poate strungar), care sa-ti ia din cheie "din gros", apoi mergi la cineva care se ocupa cu chei, sa-ti faca "dintii".