| portocala3 a întrebat:

Salut am o problema cu o aprilia 125 cross power valve, am o nelamurire de ce trage bine pana in treapta a 3 a si in a 4 a, 5, 6 nu trage bine

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Curata-i carburatorul, schimba-i filtrul de aer cu unul nou, regleaza-i carburatorul (relantiul 1500-2000), verifica-i cablul dintre solenoid si power valve, curata-i power valve! De cat ai jiglorul principal 120-125? Dar daca pana acum ti-a tras, curata-l bine sa nu fie ceva prin el! Asadar problema ca nu-ti trage vine de la amestec bogat in benzina si (sau) power valve!