| MariusPostaru a întrebat:

Salut am o problema cu o drujba stihl,porneste foarte greu iar daca porneste nu sta la relanty, am incercat sa umblu la H si L dar degeaba.
Cine ma poate ajuta va roooog. funda

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

L=jiglor minim
H=jiglor maxim
Pune-i o bujie noua, strangele maxim L+H. Dupa ce le-ai strans, desurubeaza 1 tura amandoua L+H. Daca nu porneste nici acum, incepe bataia de cap. Aer fals pe la tubul de alimentare cu benzina, schimbat. Control esapament, depuneri. Control jocul volantei. Daca nici asa nu-i dai de cap, iti stau la dispozitie!