| Nycku1999 a întrebat:

Am o problema la un Opel Astra G motor 1.6 16v z16xep an 2002. In mers daca o scot pe liber sau vreau sa-i dau treapta inferioara din superioara imi moare motorul, uneori nu tot timpul, astept raspunsuri concrete. Multumesc, dau funda raspunsului sigur.

Răspuns Câştigător
| xDanyxDany a răspuns:

Valva egr este inbacsita de funingine, cumpara un spray de curatat carburator, desfa egr-ul si curata-l bine, si vezi ca, clapeta aia din el trebuie sa mearga usor, dac nu merge usor, o desfaci si pe aia si o dai cu spray, o stergi o bagi inapoi, pui egr inapoi si dai o turawinking

1 răspuns:
| Lucianhill a răspuns:

Contacteaza un mecanic