| Yulian_Vicentiu_1990 a întrebat:

Am o problema legata de acele radare mobile ale politiei(loganurile mcv mai exact). Aseara am mers pe bulevard ceva mai tare(100km/h cu aproximatie), si la vreo 250 m exact in fata era un asemenea logan.Am incetinit,am trecut pe langa ei,unul din politai era langa o masina oprita si celalalt probabil scria o amenda cv pe scaunul din dreapta. M-am intors si am mai trecut odata pe langa ei, nu m-au oprit. E posibil sa am vreo surpriza in cutia postala in viitor?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, este foarte posibil.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Exista sanse, dar nu e sigur.
Daca ai atins 100km/h sau mai mult, ar fi venit dupa tine daca te filmau, ca in astfel de cazuri se retine permisul.
Am patit si eu sa trec pe langa ei cu viteza, dar nu am primit niciodata nimic acasa.
De regula aprind girofarurile si te opresc pe loc, daca te-au prins.