| M16 a întrebat:

Salut, am schimbat de curand termostatul si radiiatorul de incalzire de se afla in bord la matiz. Imi fierbea apa prima data. Dp ce am schimbat termostatul la 2 zile am inceput sa pierd antigelul. Gaseam bidonul gol. Azi schimbai si radiatorul. Dar degeaba tot imi scoate aburi de la motor rau de tot si un fum pe toba de esapament de zici ca am luat foc. Care mai este cauza? M-am saturst. Intr-o saptamana dadui la service aproape tot salariul meu pe o luna si tot degeaba. Iar eu daca nu am masina nu am servici.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Sa nu cumva sa iti bage antigel in baia de ulei.O cauza poate fi arderea garniturii de chiulasa. Posibil ca ai mers cu instalatia de racire goală. Fara antigel.Ai verificat si pe unde curge? Că spui ca scoate abur.Pe unde scoate? Uleiul cum arata? Albicios si cu spumă?