| Khriss03Boss a întrebat:

Am si eu cateva intrebari in legatura cu legislatia auto in Ungaria, Austria si Germania.
1. De la ce varsta/inaltime se poate calatori pe scaunul din dreapta soferului?
2. Unde se lipesc si cam ce pret au vignetele in Austria si Ungaria?
3. Este obligatorie purtarea centurii de siguranta pe bancheta din spate?

1 răspuns:
| ManiacK0607 a răspuns:

Centura este obligatorie pe toate locurile din autoturism.
Vigneta se lipește în partea dreaptă a parbrizului și costă aproximativ 10€ pentru 10 zile respectiv 7 zile in Ungaria.