| echo1700 a întrebat:

daca am spre de exemplu o Dacia Solenza cu 87.349 km în bord (pe ceas) si vreau sa inlocuiesc ceasurile cu unele de pe alt model (modelul scala) noul bord va citi cati km era pe masina aceea sau cati este pe a mea?

4 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Daca Km sunt indicati digital, vor ramane cei ai masinii deoarece chipul care memoreaza km nu este conectat direct pe placa de circuit a bordului. Daca sunt indicati mecanic de acele rotite care se invart, atunci valoarea va ramane cea de pe bordul pe care vrei sa-l montezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic cand schimbi kilometrajul trebuie sa il setezi in asa fel incat sa fie cel al masinii pe care il montezi

| echo1700 explică:

Păi ar fi o solutie să-i modific în vreun fel anume

| echo1700 explică:

Asta am spus cum aş putea modifica rulajul?