| Nitescu_Costy_1986 a întrebat:

Salut,am si eu un scuter 4T am probleme cu pornirea la automat. Da scanteie, benzina, baterie invarte foarte bine nu pornete la automat. rolling on the floor La peda din prima in ori ce moment.,. Vro idee nu stiu pe unde sa mai umblu...ca totul e ok

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Probabil bendixul este defect, si de aici problema.

| Nitescu_Costy_1986 explică (pentru OldSoul):

Este ok si bendixul si electomotorul

| Andreivas a răspuns:

Nu ma prea pricep la scutere mai mult ma pricep la atv da iti dau un sfat. Posibil ca bateria sa fie slaba si sa nu aiba suficienta putere sa invarta motorul.Alta explicatie nu am happy

| Nitescu_Costy_1986 explică (pentru Andreivas):

Da e ultima sansa sa mai incarc putin bateria cu toate ca invarte foarte bine, darr posibil